top of page

Коли результати кращі за очікування: підсумки панельної дискусії присвяченої розвитку ринку гемблінгТрохи більше ніж годину тому закінчилась профільна панельна дискусія на SBC Summit Barcelona, ​​присвячена розвитку ринку азартних ігор в Україні.


Спікерами на панельній дискусії виступили Іван Рудий, Голова Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), Борис Баум, Перший заступник голови консультаційно-експертної ради КРАІЛ, а також я, як голова Громадської Спілки «Всеукраїнська Рада Гемблінгу».


Модерувала дискусію Вікторія Закревська, заступник Голови UGC з комунікаційних питань.


Профільна панельна дискусія викликала великий інтерес серед учасників саміту, що, в цілому, зрозуміло, адже Україна розглядається багатьма міжнародними партнерами як потенційний лідер у сфері гемблингу в регіоні Східної Європи та СНД.


Обговорюючи процес легалізації та розвитку ринку азартних ігор в Україні, голова КРАІЛ зазначив: «Легалізація грального бізнесу - важливий крок для України, який потрібно було зробити давно. Після легалізації гральний ринок України став привабливим не тільки для національного бізнесу, але і для іноземних компаній. Зараз регулятор робить все, щоб гральний бізнес працював за прозорими та зрозумілими правилами. Пріоритетними завданнями є розробка необхідної нормативної бази, створення державної системи онлайн моніторингу, а також захист прав споживачів. Я переконаний, що постійні кроки в цьому напрямку і наша готовність до співпраці забезпечать постійний високий рівень інтересу серед потенційних стейкхолдерів зацікавлених в ринку азартних ігор в нашій країні».


Борис Баум своєю чергою наголосив на важливості законодавчих змін для залучення іноземних партнерів: «Ми сподіваємося, що дуже скоро буде прийнятий податковий законопроект. Ми впевнені, що це стане сигналом для іноземних інвесторів, який демонструє, що в Україні з'являються чіткі правила гри. Тому, ми готові та відкриті для інвестицій від іноземних компаній. Ми всі цього дуже чекаємо. Ласкаво просимо в Україну і давайте працювати разом!».


Я ж своєю чергою, як представник UGC, найбільшої гемблінгової асоціації в Україні, розповів про те, як регулятор вибудовує комунікацію з експертами та громадським сектором. Я також підтвердив, що КРАІЛ є максимально відкритим, як з точки зору закону, так і по суті своєї діяльності, для професійної експертизи й для ринку. Такі механізми як консультаційно-експертна рада, робочі групи при цій раді, а також реагування на запити громадських організацій існують не просто на папері, а реально дозволяють Комісії мати прямий діалог з представниками ринку і професійними об'єднаннями. Це дає можливість фактично в режимі «онлайн» тестувати та розуміти наскільки ефективно працює ринок. Це, безумовно, заслуга керівництва КРАІЛ - те, що у ринку є стільки механізмів для комунікації.


Спеціалізовану панельну дискусію по Україні в рамках SBC Summit Barcelona оцінюю більш ніж позитивно. Упевнений, що такі заходи посилюють імідж України.

ДОВІДКА UGC — всеукраїнська профільна гемблінгова громадська спілка, яка прагне об'єднати всю легальну гральну індустрію в єдиний голос для забезпечення стабільного та ефективного розвитку грального бізнесу в Україні. UGC виступає головною платформою для комунікації між державою та всією легальною гемблінг-індустрією. Станом на сьогодні кількість членів UGC вже налічує 15 легальних операторів та громадських організацій у сфері гемблінгу.

Commentaires


bottom of page